Tipy, jak se během karantény zabavit a neunudit k smrti

Čeká vás spousta dní v nucené karanténě anebo jste se jen rozhodli, že se budete chránit před nákazou a zůstanete na neurčito v bezpečí svého domova? V rámci zachování svého duševního zdraví musíte vymyslet aktivity, díky kterým čas strávený mezi čtyřmi stěnami uběhne rychleji – pokud možno i v zábavném duchu. Připravili jsme pro vás několik tipů na zajímavé činnosti!

Pusťte se do bádání

Vzpomeňte si na dobu svého mládi, kdy jste se ve škole učili používat mikroskopy – pořiďte si jeden a začněte prozkoumávat mikrosvět, který vás doma obklopuje. Nejrůznější materiály vypadají pod drobnohledem úplně jinak. Jakmile do tajů takového pozorování proniknete, zapomenete na nudu. A kdyby se přeci jen dostavil pocit izolace, můžete využít teleskopy a pozorovat noční oblohu. Již pouhým okem je toho na ní k vidění víc než dost – a co teprve se základní pozorovatelskou výbavičkou?

Ideální doba na nové hobby

Nikdy není pozdě se naučit něco nového. A současná situace tomu nahrává. Na filmy se nevydržíme dávat věčně a mnohem lepší je čas využít k něčemu kreativnímu – třeba společně s dětmi, protože tvořivost je třeba pěstovat už od útlého věku. Hodit se vám mohou například dřevěné korálky, ze kterých vyrobíte krásné šperky či dekorace. Děti si mohou vyrobit vlastní hračku nebo obleček.

Kdo si hraje, nezlobí

Hry patří k nejdůležitějším aktivitám člověka, ale často nato zapomínáme. V těchto dnech bychom si to však měli pravidelně připomínat. Oprašte proto starší hry jako například Člověče nezlob se – klasické deskovky. Anebo dáte přednost Monopolům či české alternativě jménem Dostihy a sázky? Volba je na vašem uvážení, třeba nakonec stihnete všechny.

Přečtěte si knihu

Měsíc březen je známý také jako měsíc knihy. Mnoho lidí si právě během tohoto období dává předsevzetí přečíst alespoň jednu knihu. Určitě domá máte literární dílo, které jste si chtěli už delší dobu přečíst. Pokud jste neměli čas nebo chuť, teď je ta správná doba na nápravu. Při čtení jistě přijdete na jiné myšlenky.

Publikováno: 08. 03. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Zábranská