Kde se vyrábí nejlepší francouzské červené víno?

Francie je známá výrobou jedněch z nejlepších vín na světě a francouzské červené víno není výjimkou. Francie má dlouhou historii vinařství a díky rozmanitým regionům a terroirům se v zemi vyrábí široká škála červených vín, z nichž každé má svůj jedinečný charakter a chuťový profil. V tomto článku se seznámíme s různými druhy francouzských červených vín a s tím, čím jsou tak výjimečná.

Bordeaux

Bordeaux je pravděpodobně nejznámější vinařskou oblastí Francie a produkuje jedny z nejvyhledávanějších červených vín na světě. Vína z Bordeaux se vyrábějí ze směsi různých odrůd hroznů, včetně Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a Petit Verdot. Vína z Bordeaux jsou známá svou bohatou a komplexní chutí s tóny černého rybízu, cedru a tabáku.

Burgundsko

Burgundsko se nachází ve východní Francii a je domovem jedněch z nejoceňovanějších červených vín na světě. Burgundská vína se vyrábějí z hroznů odrůdy Pinot Noir, které jsou známé svou jemnou a vytříbenou chutí. Burgundská vína jsou obvykle lehčí než vína z Bordeaux, s tóny třešní, malin a zemitých tónů.

Rhone

V údolí Rhôny v jižní Francii se vyrábí řada červených vín, včetně Côtes du Rhône a Châteauneuf-du-Pape. Tato vína se obvykle vyrábějí ze směsi různých odrůd hroznů, včetně Syrah, Grenache a Mourvèdre. Rhônská vína jsou známá svou výraznou ovocnou chutí s tóny ostružin, švestek a koření.

Loira

Z údolí Loiry ve střední Francii pochází červené víno francouzské, které je známo jako jedno z nejlehčích v zemi. Vína z Loiry se vyrábějí z odrůd, jako je Cabernet Franc a Pinot Noir, a bývají lehká a ovocná, s tóny třešní, malin a brusinek.

Alsasko

Alsasko: Alsasko se nachází na severovýchodě Francie u hranic s Německem. Alsaská červená vína se vyrábějí z odrůd révy vinné, jako je Pinot Noir, a jsou známá svou světlou ovocnou chutí s tóny třešní a malin.

Pamatujte si, že francouzská červená vína jsou rozmanitou a komplexní kategorií vín, která zahrnuje širokou škálu stylů a chutí. Od odvážných ovocných vín z Rhôny až po jemná a lahodná vína Pinot Noir z Burgundska - každý milovník vína si ve francouzském červeném víně najde něco, co mu přijde vhod. Až tedy budete příště hledat vysoce kvalitní červené víno, zvažte poznávání francouzských vín a objevte bohatou historii a tradici francouzského vinařství. Anebo se proklikněte na Wineme a nechte si ho poslat domů.

Publikováno: 28. 04. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Zábranská