Cimbálovka, vinikající jídlo a pití, to všechno vás čeká v malebném penzionu Pavlov!

Sháníte místo, na kterém byste mohli přijít na jiné myšlenky, zapomenout na dění okolo sebe a celkově dobít baterky? Už nemusíte! Jedno bychom pro vás totiž měli! Přijměte naše pozvání na jižní Moravu do malebné vesničky Pavlov nacházející se v proslulé vinařské oblasti Pálava, a to přímo pod zříceninami hradu Děvičky na úbočí Děvína. Ráj nejenom pro milovníky výtečného moravského vína, ale i zajímavé historie, s níž je oblast spjata.

Pohostinnost dýchající na každém kroku

V malebné vesničce Pavlov najdete neméně malebný penzion Florián (na internetu hledejte pod odkazem levné ubytování Pavlov), v němž se o vás postarají doslova a do písmene jako o vlastní. Jak by také ne! Moravané jsou proslulí svou pohostinností a vřelostí, která v penzionu dýchá na každém rohu. Ale také výtečným vínem, které zase na Pálavě teče proudem v každém sklípku. A vy samozřejmě můžete, spíše musíte být u toho.

Řízené degustace přímo v penzionu

Přímo ve vinném sklípku se totiž nachází tamní restaruace Florián pravidelně pořádající řízené degustace s odborným výkladem. Vy tak budete mít možnost ochutnat ta nejlepší vína, které na Pálavských vrších vyrostla. A pár lahvinek si v případě zájmu odvézt domů.

Hudební večery s cimbálovkou

To vše třeba za zvuku nefalšované cimbálovky, která je neodmyslitelnou součástí moravského folklóru. Penzion Pavlov totiž ve své sklepní vinárně pravidelně pořádá i nezapomenutelné hudební večery za doprovodu houslí, kontrabasu a cimbálu.

Skvělé jídlo i pití

Nebojte, nezůstanete ani o hladu. Restaurace Florián spolu s vynikajícím vínem servíruje i skvělou kuchyni, v níž nechybí ani skvělé pochutiny k jídlu, jako jsou různé obložené talíře, mísy či domácí uzený bůček s hořčicí. Myslíte si, že může být lepší zakončení dne? A se sklenkou výborného vína v ruce? My tedy ne.

Publikováno: 19. 09. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská