Kolik plenek bude vaše miminko potřebovat?

Nákup kočárku a postýlky je radostnou událostí, jistě každý tatínek rád sestaví postýlku pro svého prvorozeného mrňouska. Maminky si užívají nákup oblečení. Plenky nekupuje nikdo rád. Za prvé, s přebalováním nejsou většinou spojeny zrovna příjemné představy a za druhé je velmi těžké se v té nepřeberné nabídce plenek na trhu orientovat, natož vybrat ty nejlepší plenky pro vaše děťátko.

První týdny

V prvních dnech a týdnech vaše miminko jen jí, spinká a vyměšuje. Váš život se tak bude točit jen kolem kojení a přebalování. Na první měsíce si tak připravte zásobu plenek 0+ a velikost plenek 1 a 2. Jestli vám na ultrazvuku lékař prozradil, že čekáte větší miminko, do porodnice nakupte plenky velikost 1 a domů si udělejte zásoby plenek velikosti 2. Většinou jsou „dvojkové“ plenky vymezeny pro hmotnost děťátka 3-6 kilogramů, do tohoto rozpětí se trefí většina novorozenců. A ti hubenější do nich velmi rychle dorostou. Věděli jste, že během „plenkového“ období spotřebuje průměrné miminko až tři tisíce plen? To je pěkná hromada, že? Chybu neuděláte, pokud využijete plenky v akci, multipacky, či si u prodejce plenek zřídíte nějaký věrnostní program. Spousta e-shopů dává slevy na příští nákup. Určitě slevy využijete. Oblečení, vlhčené ubrousky, plenky, hračky, potřeby pro první stolování, přebalovací podložky. Miminko bude pořád něco potřebovat.

Dárky pro novorozeně

Určitě se všichni příbuzní a známí přijdou podívat na vašeho drobečka. Požádejte návštěvy, aby vám místo hraček a oblečků (u kterých stejně většina netrefí velikost) donesli plenky. Ušetříte spoustu peněz. Plenky vám mohou darovat jako moderní plenkový dort, anebo vám mohou donést balení plenek. Plyšáčky a hračky mohou vašemu dítěti darovat v době, kdy bude mít z hraček větší radost. Třeba až malý mrňousek oslaví svoje první narozeniny.

Publikováno: 14. 10. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská