Které chytré tabletky pomáhají na paměť

Obsah článku:
  1. Piracetam
  2. Brahmi
  3. Speed8
  4. Lecithin

Různí studenti, stejně jako lidé v náročném zaměstnání, nebo každý, kdo se potřebuje krátkodobě soustředit, mnohdy hledá pomoc, jak zlepšit činnost svého mozku. V úvahu mohou přicházet chytré tabletky na paměť. Někdy se označují i jako chytré drogy. Jaké jsou hitem a s jakými nešlápnete vedle?

Piracetam

Jedna z hlavních a základních látek, které jsou dlouhodobě doporučované. Pokud chytré tabletky na paměť tuto látku obsahují, rozhodně s nimi neuděláte chybu. A to proto, že tato látka a tedy i stejnojmenná tableta dokáže podpořit jak průtok krve mozkem, tak podpoří i jeho okysličování. A to se pozitivně projeví právě na paměti.

Brahmi

Co je na těchto tabletkách unikátní? Rozhodně to, že staví na účincích východní medicíny, která má i v dnešním moderním světě své místo. Kromě toho, že mohou stimulovat mozek a podporovat tak paměťové schopnosti, jsou dobrým pomocníkem i v případě hledání prevence proti poruchám intelektu. Lákadlem je i podpora tvůrčího myšlení, nebo zlepšení reflexů a rozhodovacích funkcí.

Speed8

Poměrně známý produkt, za kterým stojí RNDr. Petr Fořt CSc. Jedná se o typicky český produkt, který je extraktem výhradně jenom přírodních látek. Má zajímavé balení, a pokud jde o účinnost, dokáže jak podporovat lidskou paměť, tak i zlepšovat koncentraci, nebo eliminovat stres, což se v rozhodovacích procesech také velmi hodí.

Lecithin

Nejde o nijak neznámou látku, jelikož je velmi často součástí různých léků. Pokud hledáte ty pravé chytré tabletky na paměť, určitě se této látce nevyhýbejte. Umí podpořit tvorbu neurotransmiteru acetylcholinu. To pro tělo znamená stimulaci paměti a jiných souvisejících mozkových funkcí. Navíc se jedná o látku, která může zlepšit i fungování lidského těla po jeho kompletní stránce, třeba s ohledem na tukové zásoby, nebo cholesterol. I to je důvod, proč se na ni zaměřovat a využívat ji.

Publikováno: 12. 01. 2018

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská