Milujete jednu stopu? Zkuste pitbike

Patří mezi relativně mladé sporty, má ale namířeno k tomu, aby byl oblíbený a jeho popularita stále rostla. Pitbike jsou malé motorky, které vás budou hodně bavit.

Pro snadnější pohyb

Jízda na pitbike je zábavná, jednoduchá a vhodná i pro naprosté začátečníky. Nezáleží na tom, zda se vám do velké motorky nechce kvůli obavám, financím nebo vás tahle vášeň zatím ještě úplně nepohltila, pitbike si oblíbí každý, dospělí i děti. Vznikly tak trochu omylem. Byly původně určeny k pohybu závodníků a především mechaniků a dalších členů týmu po závodním depu a pit line. Na závodních okruzích je nutné velmi často chodit z jedné strany na druhou, za den se však nachodí mnoho kilometrů, což zbytečně vyčerpává. Rychlejší dojezd a méně vydané energie jsou tak velmi vítané, proto si mechanici upravili krosovou motorku pro své potřeby přímo na okruhu. Název pitbike už těmto malým motorkám zůstal a vžil se pro motocykly určené do terénu i na silnici.

Skladná a zábavná

I přes svou velikost nabízí pitbike skvělé svezení, legraci i adrenalin. Také si zlepšíte techniku jízdy, získáte sebevědomí a naučíte se rychleji reagovat. S pitbike se dobře manipuluje, jsou lehké a při jízdě snadno ovladatelné, o to více zábavy nabízí. Obsah motoru se pohybuje od 50 do 170 ccm, svým výkonem tak pitbike dokáže překvapit. Zkušení jezdci je mají v oblibě pro radost a nové zážitky, začátečníci získají cenné zkušenosti a najdou jistotu při řízení. Malá motorka je skladná, dobře se i převáží, můžete si ji tak vzít s sebou na dovolenou a užít si zábavu kdykoli. Vše, co se na pitbike naučíte, můžete využít i na velké motorce, hodí se tak i jako příprava právě na pořízení klasického motocyklu. Pitbike je řešením i pro ty, co se na velkou motorku necítí nebo si ji nemohou dovolit. Finančně méně nákladné jsou i náhradní díly na pitbike, pokud se někde něco ulomí nebo porouchá.

Výhodou pitbike je i nízká výška, takže na zem pohodlně dosáhnou i lidé menšího vzrůstu nebo děti. Pro ty jsou pitbike skvělým startem ve světě jedné stopy.

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.