Milujete jednu stopu? Zkuste pitbike

Patří mezi relativně mladé sporty, má ale namířeno k tomu, aby byl oblíbený a jeho popularita stále rostla. Pitbike jsou malé motorky, které vás budou hodně bavit.

Pro snadnější pohyb

Jízda na pitbike je zábavná, jednoduchá a vhodná i pro naprosté začátečníky. Nezáleží na tom, zda se vám do velké motorky nechce kvůli obavám, financím nebo vás tahle vášeň zatím ještě úplně nepohltila, pitbike si oblíbí každý, dospělí i děti. Vznikly tak trochu omylem. Byly původně určeny k pohybu závodníků a především mechaniků a dalších členů týmu po závodním depu a pit line. Na závodních okruzích je nutné velmi často chodit z jedné strany na druhou, za den se však nachodí mnoho kilometrů, což zbytečně vyčerpává. Rychlejší dojezd a méně vydané energie jsou tak velmi vítané, proto si mechanici upravili krosovou motorku pro své potřeby přímo na okruhu. Název pitbike už těmto malým motorkám zůstal a vžil se pro motocykly určené do terénu i na silnici.

Skladná a zábavná

I přes svou velikost nabízí pitbike skvělé svezení, legraci i adrenalin. Také si zlepšíte techniku jízdy, získáte sebevědomí a naučíte se rychleji reagovat. S pitbike se dobře manipuluje, jsou lehké a při jízdě snadno ovladatelné, o to více zábavy nabízí. Obsah motoru se pohybuje od 50 do 170 ccm, svým výkonem tak pitbike dokáže překvapit. Zkušení jezdci je mají v oblibě pro radost a nové zážitky, začátečníci získají cenné zkušenosti a najdou jistotu při řízení. Malá motorka je skladná, dobře se i převáží, můžete si ji tak vzít s sebou na dovolenou a užít si zábavu kdykoli. Vše, co se na pitbike naučíte, můžete využít i na velké motorce, hodí se tak i jako příprava právě na pořízení klasického motocyklu. Pitbike je řešením i pro ty, co se na velkou motorku necítí nebo si ji nemohou dovolit. Finančně méně nákladné jsou i náhradní díly na pitbike, pokud se někde něco ulomí nebo porouchá. Výhodou pitbike je i nízká výška, takže na zem pohodlně dosáhnou i lidé menšího vzrůstu nebo děti. Pro ty jsou pitbike skvělým startem ve světě jedné stopy.

Publikováno: 09. 11. 2020 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Zábranská