Jak se zbavit stresu? Tyto osvědčené metody vás dostanou zpátky do hry

Žijeme ve zvláštní době. Na jednu stranu nám téměř nic nechybí, na stranu druhou podléháme stresu mnohem intenzivněji než v minulosti. Přijali jsme ho za nedílnou součást bytí, a to i přesto, že nám poškozuje zdraví. Což je škoda, protože proti němu můžeme efektivně bojovat a téměř ho vyloučit ze svého života. Jak? Vyzkoušejte následující tipy a budete se cítit mnohem lépe.

1. Pravidelná meditace

Meditace je mocný nástroj, pomocí kterého se zbavíte stresu a podpoříte vnitřní klid. A nejen to – podle odborníků z Harvardské univerzity a Massachusetts General Hospital jsou meditační techniky prospěšné i pro paměť, sebevědomí a eliminaci úzkosti.

2. Dostatek odpočinku

Odpočatý neboli zrelaxovaný člověk nepodléhá stresu tak snadno jako ten, kdo se téměř nikdy nezastaví. Možností, jak tělu i mysli dopřát stav hlubokého a příjemného odpočinku, je mnoho. Někomu vyhovuje horká koupel, jiný nedá dopustit na tantra masáže v Praze. Podstatné je, abyste relaxační techniky prováděli pravidelně a nikoliv jednou za čas, až když vás začne zmáhat stres.

3. Cvičení nejen v posilovně

Proč tolik lidí cedí pot a krev v posilovně, běhá do úmoru v parku, jezdí dlouhé kilometry na kole a provádí další fyzicky náročné aktivity? Důvod je prostý – cvičení odbourává stres, snižuje únavu, zvyšuje koncentraci a má celkově pozitivní dopad na kognitivní funkce. Během zvýšené fyzické aktivity, mezi které můžete zahrnout i zmíněné tantrické masáže v Praze, dochází k nadprodukci endorfinů. Tyto hormony působí jako přírodní léky proti bolesti a zlepšují náladu.

4. Humor je koření života

Není tajemstvím, že k nejsilnějším lékům patří smích. Mnohé studie prokázaly, že lidé, kteří k životu přistupují s nadsázkou, lehkostí a humorem, mají mnohem silnější imunitní systém. Smích pomáhá k udržení emoční rovnováhy a okamžitě snižuje stresové zatížení. A co je na něm nejlepší? Je zdarma a můžeme si ho dopřávat bez omezení.

Publikováno: 13. 02. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Denisa Zábranská