Nabídky práce hledejte na jednom místě, ušetříte spoustu času!

Kde hledáte nabídky práce či brigád? Ve skupinách na Facebooku a pak rovnou na několika pracovních portálech? Pak jste si nejspíš již všimli, že na většině z nich se inzeráty opakují. Jejich opětovným procházením tak jenom ztrácíte čas, a co hůře, dokonce se na některý omylem můžete ozvat dvakrát. Pokud firma inzeruje brigády či pracovní pozice, chce je obsadit. Dává tedy smysl, když inzerát umisťuje rovnou na několik pracovních portálů, aby se k němu dostalo co největší množství lidí. Většina uchazečů o práci však prochází hned několik portálů, a tak sledují stále to samé dokola.

Mějte v nabídkách práce pořádek

Jestliže i vy sledujete nabídky práce na vícero portálech, dávejte si pozor na to, na které reagujete. Ozvat se na jednu nabídku dvakrát je totiž pěkné faux pas a na náboráře byste tím dojem určitě neudělali. Koukáním na ty stejné nabídky dokola navíc jen marníte svůj čas. Přitom to jde i jinak. Portál Hitprace.cz je agregátorem nabídek práce. Na jednom místě zobrazuje inzeráty z různých zdrojů, jako jsou pracovní agentury, pracovní portály i jednotliví zaměstnavatelé. Navíc umožňuje nastavit si hlídacího psa. Zadáte si, že vás zajímá například práce Praha v oboru marketingu, a hlídací pes vás upozorní na každou novou nabídku odpovídající vašim kritériím. Díky tomu nic nepřehlédnete.

Neposílejte všude ten samý životopis

Pro reakci na většinu nabídek budete potřebovat životopis i motivační dopis. Někteří lidé se snaží ušetřit si práci a na všechny nabídky posílají stejný životopis a mírně upravený motivační dopis. Tudy však cesta k úspěchu nevede. V životopisu i motivačním dopisu byste měli vždy zvýraznit a upozornit právě na takové zkušenosti a vlastnosti, které jsou pro danou pozici relevantní. Jedině tak zaujmete a podaří se vám získat lepší práci i peníze. Nenechte se obalamutit tím, že teď je nepříznivá doba pro hledání nového zaměstnání. Jak se snadno přesvědčíte na portálu Hitprace.cz, nabídek je stále dost.

Publikováno: 24. 05. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská