Perský koberec je sice drahý, ale za ty peníze stojí

S podlahovými krytinami se v poslední době doslova roztrhl pytel. Člověk často neví, jestli si pořídit parkety, plovoucí podlahu, dlažbu či úplně něco jiného. Většina těchto podlah dokáže splnit vše, co od nich člověk očekává. Samy o sobě však často působí dost prázdně. Proto je dobré je doplnit třeba nějakým kvalitním kobercem.

Čištění už je snadnější

Koberce hlavně s boomem plovoucích podlah hodně klesly na ceně i na oblíbenosti. Přeci jen jsou plovoucí podlahy levné, voděodolné a také se snadno instalují, takže jejich realizaci si člověk může zařídit sám. Navíc mají ještě jednu obrovskou výhodu, a sice jsou bezúdržbové. To se však dá říci o linoleu, potažmo dlažbě. Není však důvod s těmito podlahami nepoužívat zároveň i koberec. Samozřejmě ne všude. Třeba v předsíni může být klidně holá podlaha s hezkými vzory, avšak v obývacím pokoji, případně v ložnici nebo v pokoji pro děti je dobré nějaký tepich mít. Když už pro nic jiného, tak alespoň kvůli jeho hřejivosti. Dá se po něm chodit bez ponožek a stejně člověka nezebou nohy. Navíc kvalitní modely jsou i příjemně měkké. Jediným argumentem proti tak může být nutnost pravidelné údržby. Nicméně s novými druhy vysavačů se už dávno nejedná o žádnou řeholi. Hlavně robotické verze dokáží pracovat samostatně a kupodivu už i docela dobře. Člověk se o úklid nemusí vůbec starat.

Kvalita by měla být co nejvyšší

Ne všechny tepichy jsou ovšem stejně dobré. Hlavně těm levným je dobré se vyhnout, jelikož nejsou příliš kvalitní. Kdo touží v tomto segmentu po opravdové kvalitě, ten by si měl vybrat některý z orientálních koberců. Jsou ručně tkané a vždy originální. Ovšem cena tomu odpovídá. Na druhou stranu je možné je koupit i ve slevě, stačí vědět kde. Občas je možné nějaký zlevněný kousek najít třeba v e-shopu Buchara https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce.

Publikováno: 24. 06. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská