Proč používat LED svítidla nejen doma, ale také v podnicích a na sportovištích?

Češi se už v převážné většině naučili kupovat LED osvětlení. Přišli na to, že se investice do nich i přes jejich vyšší pořizovací cenu vyplatí, neboť jim výrazně klesá spotřeba elektřiny v porovnání s užíváním klasických žárovek či zářivek. Věděli jste ale, že se LED svítidla vyplatí instalovat také do provozoven podniků, na sportoviště, potažmo na veřejná prostranství?

Vyšší účinnost, méně spotřebované energie

Kvalitní a výkonná LED svítidla jsou schopna zajistit optimální světelné podmínky, aniž by byla spotřeba elektřiny tak vysoká, jako je tomu v případě starších typů žárovek, zářivek či reflektorů, panelů a dalších druhů svítidel. Uvádí se, že LED žárovky mají až desetinásobnou účinnost v porovnání s vláknovými modely, což je skutečně výrazný rozdíl. Záleží samozřejmě na konkrétních produktech, jež si pořídíte.

Dlouhá životnost

Vyšší pořizovací cenu, s níž je třeba stále v případě, že si koupíte úsporná LED svítidla, počítat, kompenzuje mimořádně dlouhá životnost. Tu oceníte tehdy, používá-li se osvětlení často a intenzivně. Právě z tohoto důvodu se rozhodně vyplatí použít LED svítidla nejen v domácích podmínkách, ale také na různých sportovištích, v halách, firemních provozovnách a dílnách, případně jako veřejná pouliční LED svítidla. Potřeba výměny je minimální, v porovnání s klasickými žárovkami, reflektory a zářivkami je životnost až několikanásobně delší.

Příjemné světlo

Moderní LED svítidla vydávají přirozenější světlo, které tolik neničí lidský zrak. Pakliže se člověk například pohybuje v osvětlených halách po většinu pracovní doby, mohou být oči z osvětlení brzy unavené, v delším horizontu se pak dostaví trvalé zhoršení zraku. U LED svítidel, pakliže jsou dostatečně účinná, oči méně trpí a lépe si na světlo z nich zvyknou.

Publikováno: 17. 06. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská