Cestovní pojištění vás ochrání také v případě onemocnění COVID-19

V současné době je ve světě tématem číslo jedna pandemie koronaviru. Právě v této souvislosti se stále více lidí zajímá o to, co vlastně kryje jejich cestovní pojištění. Zda jsou cestovním pojištěním chráněni také v případě onemocnění COVID-19. Protože mnoho z nás zkrátka potřebuje cestovat a nemůže se vyhnout cestám do zahraničí, určitě stojí za to zjistit si tyto informace u své pojišťovny.

Co vlastně kryje vaše pojistka?

Faktem však je, že klasické cestovní pojištění by mělo pokrývat také náklady, které mohou vzniknout na ošetření v případě onemocnění koronavirem. Klasické cestovní pojištění tak je vlastně zároveň rovněž cestovní pojištění s covid, jaké nabízí třeba ERGO pojišťovna. Nemusíte se tedy obávat, že by v rámci klasického cestovního pojištění u této pojišťovny nebyly kryty náklady na ošetření. ERGO pojišťovna dokonce nabízí nějaké bonusy navíc. Konkrétně platí:

  • Hrazení léčebných výloh i v místech, kde není doporučeno cestovat
  • Za předpokladu dodržení pravidel nutných pro vstup na území dané země

Ve stručnosti to znamená, že pokud dodržíte veškeré podmínky, které jsou nutné pro vstup na území daného státu, nebude problém s vyplacením nákladů spojených s ošetřením v souvislosti s koronavirem, i když se třeba jedná o stát, kde úřady nedoporučují vycestovat. Pro mnoho lidí to může být zajímavé, protože si zkrátka třeba v rámci svého zaměstnání nemohou dovolit odpustit určitou zahraniční cestu, ačkoliv situace v dané zemi nemusí být s ohledem na koronavirus nejlepší.

Pojištění si lze bezplatně prodloužit

V souvislosti s koronavirem vyvstává ještě jedna otázka. Co taková karanténa, do které se můžete v zahraničí dostat. Pokud se tak stane, u ERGO pojišťovny se běžně řeší cestovní pojištění online. Na dálku si tak můžete rovněž prodloužit své cestovní pojištění, pokud jste si museli neplánovaně prodloužit pobyt.

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.