Cestovní pojištění vás ochrání také v případě onemocnění COVID-19

V současné době je ve světě tématem číslo jedna pandemie koronaviru. Právě v této souvislosti se stále více lidí zajímá o to, co vlastně kryje jejich cestovní pojištění. Zda jsou cestovním pojištěním chráněni také v případě onemocnění COVID-19. Protože mnoho z nás zkrátka potřebuje cestovat a nemůže se vyhnout cestám do zahraničí, určitě stojí za to zjistit si tyto informace u své pojišťovny.

Co vlastně kryje vaše pojistka?

Faktem však je, že klasické cestovní pojištění by mělo pokrývat také náklady, které mohou vzniknout na ošetření v případě onemocnění koronavirem. Klasické cestovní pojištění tak je vlastně zároveň rovněž cestovní pojištění s covid, jaké nabízí třeba ERGO pojišťovna. Nemusíte se tedy obávat, že by v rámci klasického cestovního pojištění u této pojišťovny nebyly kryty náklady na ošetření. ERGO pojišťovna dokonce nabízí nějaké bonusy navíc. Konkrétně platí:
  • Hrazení léčebných výloh i v místech, kde není doporučeno cestovat
  • Za předpokladu dodržení pravidel nutných pro vstup na území dané země
Ve stručnosti to znamená, že pokud dodržíte veškeré podmínky, které jsou nutné pro vstup na území daného státu, nebude problém s vyplacením nákladů spojených s ošetřením v souvislosti s koronavirem, i když se třeba jedná o stát, kde úřady nedoporučují vycestovat. Pro mnoho lidí to může být zajímavé, protože si zkrátka třeba v rámci svého zaměstnání nemohou dovolit odpustit určitou zahraniční cestu, ačkoliv situace v dané zemi nemusí být s ohledem na koronavirus nejlepší.

Pojištění si lze bezplatně prodloužit

V souvislosti s koronavirem vyvstává ještě jedna otázka. Co taková karanténa, do které se můžete v zahraničí dostat. Pokud se tak stane, u ERGO pojišťovny se běžně řeší cestovní pojištění online. Na dálku si tak můžete rovněž prodloužit své cestovní pojištění, pokud jste si museli neplánovaně prodloužit pobyt.

Publikováno: 26. 01. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská