Trápí vás povislá prsa? Co s tím dělat a co vám naopak vůbec nepomůže.

Také máte pocit, že vám povislá prsa ubírají na ženskosti? Je to přirozené. Ovšem smířit se s tím nemusíte. Čas, mateřství nebo jen pouhá gravitace vedou k tomu, že dříve či později se prsa svěsí a už nejsou tak pevná a hezky tvarovaná, jak by si jejich majitelka přála. Ovšem dnes už existují možnosti, jak jim vrátit pevnost a tvar. A také vám prozradíme, co už fungovat nebude.

Posilování prsních svalů slouží jako prevence poklesu

Rozhodla jste se, že nad povadlým poprsím zvítězíte v posilovně? Bohužel vás musíme zklamat. Boj s povislými prsy se totiž odehrává v době, kdy ještě povolená a povadlá nejsou. Toto konání by bylo mnohem efektivnější před tím, než vám prsa začala klesat. Teď už toho moc cvičením nenapravíte. A proč to tak je? Jednoduše proto, že prsa nejsou sval, ale skládají se z tukových tkání a mléčných žláz. Proto je nedokážete přímo cvičením zpevnit. Co však vliv má a co se lze starat, je stav vaší pokožky. Čím elastičtější je, tím prsa vydrží v kondici mnohem déle. Pravidelné cvičení může pomoci ke zlepšení elasticity kůže a tím opticky vzhled prsou zlepšit. Víc však čekat nemůžete. Tedy krom toho, že si zlepšíte svoji kondici, metabolismus i náladu.

Podprsenka zpevní prsa alespoň na dobu, kdy ji máte na sobě

Jde-li vám o to, mít hezkou figuru alespoň v oblečení, je koupě dobré podprsenky nezbytností. Sice vám nedokáže pomoci úplně a po jejím sundání prsa zase ztratí svůj tvar, ale pokud nechcete podnikat radikálnější zákroky, může být toto volba příjemným kompromisem.
  • Je lepší sáhnout po podprsence uzavřenějšího střihu, která má vyšší střed.
  • Kostice by neměly tlačit a ňadra z podprsenky vylézat.
  • Pro větší velikosti je důležitá podpora. Proto volte ty se širšími ramínky i obvodem.
  • Malým prsům, které ztratily svoji elasticitu, svědčí push-up modely.
  • V případě, že se věnujete sportu, nepodceňujte nošení sportovních podprsenek. Jinak se může stát, že při běhu si sice zlepšíte svou formu, ale stav prsou naopak zhoršíte.

Moderní medicína přináší několik řešení

V případě, že chcete definitivnější a efektivnější výsledky, současný vývoj v oblasti estetické medicíny nabízí několik možností, jak se s tímto problémem vypořádat. Ani jednu však už nezvládnete doma a je potřeba vyhledat specializované odborné pracoviště, kde vám daný zásah mohou provést.
  • Botox
Určitě znáte botox, jakožto jednu ze zbraní, kterou bojuje mnoho hvězd s projevy stárnutí. Jeho využití je však mnohem větší než na obličej? Používá se i pro vypnutí kůže povislých ňader a zlepšení jejich vzhledu.
  • Kyselina hyaluronová
I kyselinu hyaluronovou můžete znát hlavně z oblasti specializované péče o obličej a zabraňování stárnutí kůže. I ji lze použít k vyřešení povislých ňader. Jak botox, tak kyselina hyaluronová se zavádí pomocí injekce do těla. Zákrok je však finančně nákladný, její vliv po nějaké době vyprchá a vám nezbyde nic jiného než celý proces znovu opakovat. Stejné je to i botoxem. Jen cena je o něco příznivější.
  • Modelace prsu
Na rozdíl od aplikace kyseliny hyaluronové nebo botoxu, může být modelace prsu nejjednodušším a nejefektivnějším řešením. Při ní dojde k nápravě a zvednutí prsou přesně tak, jak chcete . A na mnohem delší dobu, než je tomu u předešlých řešení. Koukáte-li na nákladnost zákroků, i z finančního hlediska se vám vyplatí spíše modelace prsou. Cena zákroku se totiž snadno vyrovná zmíněným dvěma metodám z jednoho prostého důvodu. Není ji nutné po několika měsících znovu nákladně podstupovat jako v případě vpichu injekcí. Důležitým aspektem jakéhokoliv moderního řešení je výběr kvalitní kliniky plastické chirurgie, kde vám zákrok provedou. Cena by v tomto případě měla být až na druhém místě. Pečlivě provedený profesionální zákrok prostě oceníte vy i vaše okolí. Které řešení byste volila? Chcete se povislých prsou zbavit navždy nebo si vystačíte s kvalitní podprsenkou?

Publikováno: 24. 03. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Denisa Zábranská