Nejkvalitnější značky puzzle současnosti

Puzzle. Malé díly z tvrdého kartonu, po jejichž složení získáte hodnotné umělecké dílo. Které, bude-li zasazené v adekvátním rámu, může aspirovat na titul středobod vašeho interiéru. Ale také nástroj, kterým můžete náležitě procvičovat svůj mozek.

Obojí v jednom nenápadném balení. Drobné dílky charakteristických tvarů, které do sebe zapadají jediným správným způsobem. A vy tento způsob musíte najít. Když se vám podaří dát dohromady puzzle s několika tisíci dílky, budete na sebe moci být náležité pyšní. A váš mozek za sebou bude mít opravdu pořádný trénink. Skládáním puzzlí totiž najednou procvičujete levou i pravou stranu mozku. Zároveň logicky uvažujete a jste kreativní. K tomu zvyšujete koncentraci a zlepšujete svou schopnost řešit problémy. Ne nadarmo jsou puzzle, respektive jejich náznaky, součástí inteligenčních testů.

Celosvětový fenomén

Puzzle jsou oblíbené na celém světě. A je s nimi spojená docela bohatá historie. První puzzle skládačku už v osmnáctém století vyrobil rytec a kreslíř map John Spilsbury, který jednu ze svých map vyryl na dřevo a vyřezal z něj jednotlivé země. Ty pak posloužily dětem m při výuce zeměpisu. Od té doby samozřejmě uplynulo hodně vody a puzzle značně pokročily, ať již co se materiálu, motivů, tak i náročnosti týče.

Puzzle pro děti

Na trhu najdete puzzle pro děti i pro dospělé. Puzzle nejenom různých motivů, ale také s různým počtem dílků. Jednoduché puzzle s několika dílky může skládat už dvouleté dítě. Zdokonaluje si jejich prostřednictvím úchop, učí se spojení mezi rukou a očima. Postupem času, tím jak se bude vyvíjet jeho motorika a myšlení, je možné počet dílků v puzzlích zvyšovat.

Puzzle pro dospělé

Puzzle pro dospělé se samozřejmě skládají z většího počtu dílků. Čím je jejich počet vyšší, tím je složení puzzlí tvrdším oříškem. Pokud tedy začínáte, vyzkoušejte si třeba puzzle 1000 dílků. A složíte-li je bez větších problémů, pořiďte si puzzle náročnější, tedy s větším počtem dílků. Na e-shopu puzzlemania.cz seženete puzzle se dvěma, třemi, čtyřmi tisíci dílků. Puzzle Travel Around Art jich ale mají 54 tisíc. Troufnete si na ně?

Puzzle 3D

O stupínek výš jsou puzzle 3D. Po jejich složení totiž získáte krásný dekorativní předmět. Hotová umělecká díla vznikají z tzv. krystal puzzlí. Jedná se o originální puzzle z průhledného plastu, po jejichž sestavení získáte krásnou, na pohled jakoby skleněnou sošku medvědice, koně, slona či pandy s mláďátkem. V nabídce však jsou i 3D fotbalové stadiony, sochy i panoramata měst.

Jakou značku?

Ty nejkvalitnější skládačky, kterými jsou puzzle Ravensburger, se vyrábí ze speciálně vyvinutého hrubého grafického kartonu s extra povrchovou úpravou ze k tomu určenému papíru bez odlesků. Jednotlivé dílky jsou navíc ručně stříhané speciálními ocelovými nástroji. Značka také, jak sami zjistíte, pokud si dobře prostudujete motivy puzzlí Ravensburger, klade velký důraz na detail stejně jako jejich zářivost a barevnost. Na složené puzzle Ravensburger je opravdu radost pohledět.

Puzzle s uměleckými motivy

Co si takhle složit skutečný obraz v pravém slova smyslu? V tom případě se zaměřte na puzzle značky Art Noveau, který se na jejich výrobu zaměřuje. Obrovský výběr originálních puzzlí ale najdete také v portfoliích značek Master Pieces. Motivy zvířat a krajin jsou zase doménou značky Nathan. A retro automobily zase najdete v nabídce značky Retro cars.

Puzzle podle námětu

Jde-li vám primárně o náměty, tak ty má na svých stránkách přehledně rozčleněné již zmíněný e-shop puzzlemania.sk. V nabídce najdete motivy dětské, kuchyňské, náboženské, sportovní, vánoční, velikonoční, zvířecí i znamení zvěrokruhu. Ale i motivy z oblíbených filmů a seriálů. Květin, zvířat, států i měst. Že byste si nevybrali? To pochybujeme.

Publikováno: 29. 10. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská