Vibrátory pro ženy jako nezbytnost v ložnici

Více než polovina všech žen používá vibrátor, ale stejně jako samotný ženský orgasmus obklopuje tyto bzučivé sexuální hračky spousta tajemství. Jsou vibrátory pro ženy dobré jen pro masturbaci, nebo mohou také zlepšit váš sex?

První vibrátor byl vynalezen k léčbě deprese a úzkosti

Zásluhu na vynálezu má lékař George Taylor, jeho původní přístroj kolem roku 1869 byl navržen tak, aby zmírňoval příznaky deprese a úzkosti u žen, což se souhrnně označovalo jako hysterie. Hysterie byla léčena vulvální nebo klitorální masáží a později vibracemi, které by ženy přivedly k bodu hysterických záchvatů úlevy. Na přelomu století byly vibrátory pro ženy k dispozici spotřebitelům.

Vibrátory nabízejí spolehlivé orgasmy

Více než polovina ženské populace používá vibrátor – ale proč? Jsou spolehliví a nikdy se neunavují, pokud máte nabíjecí kabel nebo čerstvé baterie. Další věc je, že pouze 18 % žen dosahuje orgasmu pouze z pohlavního styku, ukazuje výzkum. Vibrátor nabízí klitorální stimulaci, která je nezbytná pro vyvrcholení většiny žen. Vibrátory pro ženy fungují jako elektrické nástroje pro intenzivní orgasmy. Zvláště u zaneprázdněných, unavených, vystresovaných žen vibrátor nabudí vzrušení rychleji než většina jiných prostředků.

Vdané ženy mají dvakrát větší pravděpodobnost použití vibrátoru

Nejsou to jen svobodné dámy, které si rády užívají s vibrátorem. Průzkum zjistil, že 50 % vdaných žen také používá vibrátory. Nicméně podle studie zveřejněné v časopise Journal of Sexual Medicine se těmto hrátkám poddává jen 29 % svobodných žen. Tato čísla mohou znít překvapivě, ale pamatujte: Mezi svobodné ženy patří i ty, které vůbec neměly sex. Vibrátory tedy nemusí být ani na radaru méně zkušených žen. Nejčastější důvod, proč vdané ženy používají vibrátor, je skutečnost, že během partnerského sexu mají muži sklon k vyvrcholení častěji než ženy. Máte doma také svého bzučícího kamaráda?

Publikováno: 13. 11. 2020 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Zábranská