Bez čeho se neobejde zdravotní sestra? Sesterská halena je teprve začátek

Zdravotnická zařízení jsou sterilním prostředím, zdravotníci se však častokrát snaží nepůsobit až tak přísným dojmem. Místo zelené, modré či bílé haleny si vezmou nějakou veselejší. Třeba žlutou, nebo rovnou s obrázky zvířátek. V dětské ordinaci tímto určitě zabodujete. Mohlo by se zdát, že zdravotní sestřičky to mají s oblékáním se do práce jednoduché. Vždyť přece nosí stejnokroj. Jenže i v této oblasti existuje určitá variabilita, a rozhodně je z čeho si vybírat.

Sesterské haleny v různých barvách a s různými výstřihy

Sesterská halena neboli tunika má mnoho podob. Někdo preferuje model s knoflíčky, další raději bez nich, ten se obléká přes hlavu, spousta sestřiček či lékařů tedy oceňuje rychlost. Na zapínání knoflíčků není čas. Typické haleny mají výstřih do V, dají se sehnat však i modely s výstřihem ve tvaru hranaté slzy. Co se týče barev a potisků, možnosti jsou prakticky nekonečné od jednoduché žluté barvy třeba až po obrázky soviček. Pokud si oblečení kupujete samostatně, možná by bylo vhodné se domluvit se zaměstnavatelem, někteří jsou přece jen trochu striktní. Jestli vám oblečení zajišťuje zaměstnavatel, neváhejte si s ním popovídat o výběru, zkuste prosadit veselejší sesterské haleny. Nejsou o nic dražší než ty obyčejné.

Kvalitní zdravotnická obuv je samozřejmostí

Pojmem dámská zdravotnická obuv tentokrát nemáme na mysli obuv pro zdravotníky, ale obuv zdravotní, v níž nohy netrpí. Zdravotní sestřičky i lékaři jsou častokrát celou pracovní dobu na nohou, dolní končetiny tedy dostávají zabrat. Výběrem kvalitního přezutí se vyvarujete nejen bolesti nohou, ale i zad. V každém případě si vyberte otevřenou obuv, ať noha může dýchat. Samozřejmě platí to samé, co pro haleny – nemusíte zůstávat u nudné bílé, neváhejte zvolit vzor. Jen ať se příliš nebije se vzorem haleny.

Publikováno: 27. 07. 2022

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská