Exotika - halucinogení štáva z ropuch

Ropuchy jsou pro mnohé celkem odpudivá zvířata, a to hlavně svým vzhledem. Kromě toho, že se jedná o obojživelníka, který může žít na vzduchu i ve vodě, je s tímto tvorem spojený ještě jeden unikát. Je to halucinogenní šťáva z ropuch. O co se jedná a jak se dá konkrétní šťáva získat? A jaké má účinky?

Jsou hned tři druhy ropuch

Že halucinogenní šťáva z ropuch skutečně existuje, to je i vědecky potvrzeno. Nejde tedy o žádnou fámu, stejně jako nejde ani o nikým přiživovanou městskou legendu. Dokonce došlo ke zkoumání, aby se zjistilo, jaké ropuchy dané halucinogenní látky produkují. V největším zastoupení je to známá ropucha obecná, ale zapomínat nelze také na ropuchu zelenou, ale i ropuchu coloradskou. Tyto tři jsou jasnými nositeli unikátní látky.

Využití již v minulosti

Případy, kdy byly halucinogenní šťáva z ropuch využívána, jsou známé už z minulosti. Například ve Spojených státech se podomácku vyráběly cigarety, které obsahovaly drcenou kůži z ropuchy. V různých pralesech zase bylo součástí místní medicíny sušení žabího sekretu, který se jedl. Nejde tedy o žádnou novinku posledních let.

Unikátní hlenovitý sekret

Už ze samotného popisu není příliš příjemné mluvit o tom, co ropucha nabídne. Její tělo totiž tvoří hlenovitý sekret, který není příjemný ani na dotek, ani na pohled, nebo snad na chuť. Obsahuje ale látku, kterou je bufotenin. A ten v lidském organismu způsobuje halucinogenní stavy.

Stačí olíznout ropuchu

Jak danou látku do těla dostat? Není to nic složitého. Pokud je zajištěn přísun k ropuše, není nutné řešit cokoliv složitého. Jak pro člověka, tak ve výsledku i pro samotnou žábu je nejpohodlnější, pokud dojde k jejímu olíznutí. Ta následně může být puštěna na svobodu, zatímco konkrétní člověk se dostává do zcela jiné sféry. Pozor však na rizika spojená s nemožností odhadnout přijímanou dávku.

Publikováno: 05. 01. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská