Jak správně vybrat oblečení pro zdravotní sestru?

Při výběru oblečení pro zdravotní sestru je nejdůležitějším faktorem pohodlí. Zdravotní sestry musí pracovat na dlouhé směny a musí mít možnost se snadno pohybovat. Měly by mít také možnost oblékat se profesionálně, protože jsou často tváří nemocnice nebo lékařské ordinace. V tomto článku najdete několik základních tipů, které vám výběr správného outfitu usnadní.

1. Vybírejte pohodlné látky

Bavlna, polyester a další prodyšné tkaniny jsou pro zdravotní sestry nejlepší volbou. Vyhněte se látkám, které jsou příliš těsné nebo stahující, protože to může vést k nepohodlí a potížím s pohybem.

2. Zvolte správnou barvu

Psychologové prozkoumali, jak mají různé barvy lékařských oděvů vliv na pacienty a personál. V praxi se využívají různé varianty - od tradiční bílé barvy až po růžovou či žlutou. Všechny barvy mají za úkol vytvářet pozitivní emoce a atmosféru.

Mezi nejoblíbenější barvy sesterské haleny patří univerzální a sterilně působící bílá, vřelá a pozitivní růžová, seriózní a důvěryhodná tmavě modrá, uklidňující světle modrá, ale také klidná a povzbudivá zelená. V praxi se lze setkat také s červenými úbory, které poutají pozornost a podněcují k akci. Nejčastěji je nosí zdravotníci ze záchranky.

3. Hledejte funkční řešení

Mnoho zdravotních sester potřebuje nosit předměty, jako jsou pera, teploměry a další potřeby. Hledejte proto oblečení s kapsami na uložení těchto předmětů.

4. Vyberte si správnou obuv

Boty by měly být pohodlné, podpůrné a neklouzavé. Hledejte zdravotnickou obuv s dobrou přilnavostí a odpružením, abyste snížili riziko pádu a zranění.

5. Zvažte možnost pořízení laboratorního pláště

Laboratorní plášť je pro některé zdravotní sestry nezbytností. Nejenže poskytuje profesionální vzhled, ale také pomáhá udržovat oděv v čistotě. Hledejte laboratorní plášť s pohodlnými kapsami a prodyšnou tkaninou.

Budete-li při výběru oblečení pro zdravotní sestry dodržovat výše uvedená pravidla, zajistíte, že se budou při práci cítit komfortně a sebejistě.  

Publikováno: 19. 02. 2023

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská