Jak vyzrát nad insomnií? Možná to chce novou matraci

Říká se, že člověk je nejproduktivnější ráno, kdy je jeho pracovní výkon díky odpočatému mozku vyšší než v podvečer. Kvalitní spánek je tak základem úspěšného pracovního dne. Odpočatá mysl, ale také tělo zvládne lépe každodenní shon. Probouzíte-li se často bezdůvodně v noci a nemůžete dlouho usnout, na vině může být několik faktorů. Následující článek vám poradí, jak si dopřát dlouhý a ničím nerušený spánek.

Proč nemůžete v noci spát

Přerušovaný spánek není příjemná záležitost pro vás, ani partnera, který s vámi sdílí lože. Příčinou špatného spánku bývá náhlá změna počasí. Někteří jedinci jsou vysoce citliví na změny tlaku. Někoho taková věc může uspat, jiní naopak nezamhouří oko skoro celou noc. Pokud je počasí dlouhodobě stabilní, hledejte důvod nespavosti v jídle a nápojích, které jste konzumovali před tím, než jste šli do postele. Každý dobře ví, že káva má povzbuzující účinky. Na co je však dobré upozornit, je večerní pití čaje. Čaj totiž obsahuje alkaloid thein, který vás povzbudí stejně jako kofein, ne-li více! Pozor si dejte také na čokoládu a jiné sladkosti. Vysoký podíl cukru v krvi vám nemusí dovolit usnout stejně jako sousedův štěkající pes. Největší problém, jenž způsobuje nespavost, však souvisí se starou nebo nekvalitní matrací. Ta v noci působí na celé vaše tělo, a pokud někde tlačí nebo je příliš měkká, neumožní vám v klidu se prospat, a ještě navíc ráno vstáváte úplně rozlámaní.

Jak vybrat správnou matraci

Kvalitní matrace, jako jsou ty na https://www.matrace-matex.cz/kategorie/71-matrace-160x200, poslouží při boji s nespavostí. Matrace z paměťové pěny dokáže během spaní vytvarovat obrys vašeho těla, ať se nacházíte v jakékoliv pozici. Díky této vlastnosti nedochází k deformaci páteře, a vám tak nehrozí žádná ranní bolest zad. Matrace z paměťové pěny pro menší postele, ale i řadu dalších druhů a rozměrů můžete vybírat na eshopu českého výrobce matrace Matex https://www.matrace-matex.cz/kategorie/69-matrace-120x200.

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Denisa Zábranská