Musli ke snídani: Zdravá mňamka, která chutná

Snídaně je správný základ a podle odborníků i nezbytný start dne. Důležité však je, aby se jednalo o jídlo o zdravé a vyvážené. Proto se velmi často doporučuje dát si musli ke snídani. A jak by taková porce jídla měla vypadat?

Proč právě musli ke snídani?

Důvod je celkem jednoduchý. Ráno je třeba tělo nejenom nastartovat, ale je nutné dát mu energii na několik následujících hodin. Proto je doporučeno dodat tělu hned po ránu takzvané sacharidy. Tedy složité cukry. A právě v takové snídani jich bude dostatek, což je pro každé ranní vyvážené jídlo jasné plus.

Na co si dát pozor?

Rozhodli jste se dát si musli ke snídani? Pozor na to, co všechno můžete na současném trhu najít. Dobře radíme vyhnout se různým levnějším balením. Ta jsou mnohdy výrazně doslazována jednoduchými cukry, což není pro zdravou snídani úplně to nejlepší. Když už balení, tak to kvalitní, kde dodatečného cukru není využíváno, ani není spojený s dalším obsahem. Pokud by byla snídaně plná jednoduchého cukru, je to spíše na škodu, než pro dobro věci.

S čím kombinovat?

Je to poměrně prosté. Jelikož k snídani je vhodné tělu kromě sacharidů dobré dodat i bílkoviny, je nejlepší volbou kombinace s mléčnými výrobky. Nejenom, že docílíte celkové vyváženosti, ale jisti si můžete být také tím, že do těla dostanete i potřebné bílkoviny. Jenom pozor na obsah tuků, kterých by nemělo být nadměrné množství. Zvolit tedy můžete jak klasické mléko, tak i jeho tužší alternativu, kterou je na první pohled úplně obyčejný bílý jogurt.

Nebojte se přidat i ovoce

Vlastní musli si můžete také vyrobit. Stačí k tomu jenom obyčejné ovesné vločky, které už doplníte tím, co vám nejvíce chutná. Ideální je čerstvé ovoce, které však můžete nahradit i sušeným. Nic nezkazíte ani použitím různých oříšků, které se také jeví jako osvědčená, chutná a stále velmi zdravá kombinace, se kterou svůj den nejlépe začnete.

Publikováno: 14. 11. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Zábranská