Jak na výběr matrace? Roli hraje řada aspektů

Kvalitní spánek je základním předpokladem k vašemu zdraví, vitalitě a odstranění únavy po celodenní námaze. Důležitou roli přitom hraje matrace. V dnešní době je možné si vybírat z mnoha variant, přičemž se samozřejmě liší ve svých vlastnostech.

Pozor si dejte především na materiálové provedení

Vzhledem k tomu, že jde především o vaše pohodlí, neměli byste se při výběru tohoto druhu zboží orientovat pouze dle ceny. Nejlevnější matrace jsou vhodné spíše jen pro krátkodobé používání, což je třeba případ levných pružinových modelů, které již dnes nelze příliš doporučit. Zvolte si raději zboží, jež je vyrobené z moderních materiálů, jako jsou PUR pěna, studená pěna, případně různé paměťové pěny a latex. Některé matrace dokonce jednotlivé materiály kombinují tak, aby ve výsledku přinášely nejen měkkost a pružnost, ale byly rovněž dokonalou oporou celému tělu, ať už je během spánku v jakékoliv poloze.

Délka a tloušťka matrace jsou dalšími podstatným prvky

Svoji roli hraje bezesporu také tloušťka. V tomto směru lze doporučit kupříkladu matrace 18 cm, ve vybraných specializovaných obchodech jsou k dostání i rozměrnější modely. Za zmínku stojí třeba internetový obchod Bazyl.cz, který se orientuje na výrobu a prodej matrací ze špičkových materiálů. Kromě jiného ze zmíněné studené a PUR pěny, potažmo z latexu. Všechny produkty procházejí důkladnými testy, což dokazují certifikáty ÖKO-TEX® Standard 100. Firma nabízí klasické i speciálně tvarované zdravotní produkty, na výběr je však například i hotelová matrace, kterou ocení všichni hosté penzionů, hotelů a dalších ubytovacích zařízení. V rámci akce zmíněný e-shop prodává také matrace 1+1, kdy za cenu jednoho zboží dostanete druhý kus zcela zdarma. Jiné modely jsou pro změnu ve slevách, a to až do výše 50 %. Pokud jde o délku a šířku, běžně se matrace vyrábějí v rozměrech 80×200 cm, výjimkou však nejsou ani prostornější verze. Je nutné se řídit hlavně velikostí vaší postavy.

Publikováno: 21. 06. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská