Vybrat matraci není snadné. Nechte si poradit!

Víte, co je základem plnohodnotného spánku a relaxu? Ano, máte pravdu, matrace. Samozřejmě, musíte mít kvalitní postel, nicméně matrace je právě prostředníkem, díky němuž se vyspíte královsky. Výběr správného modelu není vůbec jednoduchý, jelikož se na trhu nachází spousta nejrůznějších variací. I já jsem měl velký problém najít takový typ, který by mi nakonec maximálně vyhovoval. Nad kterými matracemi jsem přemýšlel a jakou nakonec vybral? To vám prozradím právě v následujících řádcích.

Pružinové modely jsem předem vyloučil

Ano, s pružinovými matracemi jsem v minulosti neměl zrovna nejlepší zkušenosti. Jednotlivé pružiny totiž vždy vrzaly a postupně se dostávaly z matrací ven. Přesto jsem ale nakonec taštičkovou matraci úspěšně vyzkoušel. Vůbec se na ní nakonec neleželo špatně, přesto jsem se ale nakonec rozhodl jinak. Vždyť taštičkové matrace určitě nejsou jediné a alternativ na vyzkoušení jsem měl spousty.

Latex mi moc neseděl

Pochopitelně jsem si přečetl i hlavní přednosti některých dalších druhů matrací. Třeba těch latexových. Měly by být antiseptické, tedy ideální i pro alergiky. Popravdě řečeno, moc příjemně jsem se ale na takovéto matraci necítil. Zdála se mi příliš měkká a nepohodlná.

Líná pěna zvítězila

Nakonec jsem vyrazil do jednoho z hobby marketů vyzkoušet matrace z pěny. Ty se vyznačují zejména tím, že se dokážou přizpůsobit lidskému tělo a rozložit jeho hmotnost kompletně do všech částí. Tím pádem je odpočinek optimální. Matrace byla poměrně tvrdá, což mi vyhovovalo, a odpočinek na ní komfortní. I cena byla ve srovnání s ostatními více než přijatelná.

Co jsem bral v potaz?

Mimo celkové ceny také atesty. Těmi se vesměs mohly pochlubit všechny matrace, nicméně mnohé měly takovýchto certifikací hned několik. Především zdravotní aspekt a rozložení váhy jsem nebral na lehkou váhu. Dnes si v posteli spokojeně hovím, výběr byl tedy zjevně dobrý.

Publikováno: 20. 08. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská