Dovolená na kole? Skvělý nápad!

Češi jsou, jak je známo, nadšenými cyklisty. S oblibou se dávají na několikakilometrové vyjížďky, nezaleknou se však ani delších tras. A výjimkou nejsou ani celé dovolené strávené na kole. Obzvláště ty však vyžadují náležitou přípravu. Dovolenou na kole samozřejmě lze jen doporučit. Za splnění několika podmínek. První je v závislosti na náročnosti terénu, který se rozhodnete zdolávat, relativně dobrá kondice cyklisty. A druhou kvalitní cyklistické vybavení. Na to se v tomto článku zaměříme.

Vybíráme jízdní kolo

Základem je samozřejmě kvalitní kolo. Otázkou však je jaké. Na trhu se setkáte s koly horskými, krosovými, silničními, sjezdovými, trekkingovými, celoodpruženými, freestylovými atd. Jaké zvolit? To samozřejmě záleží na terénu, po němž budete jezdit. Pokud například milujete jízdu v terénu, rozhodně vám doporučujeme horské celoodpružené kolo. Díky novým technologiím je velmi pohodlné a dobře sedí i na opravdu nerovných površích. Pro samotného cyklistu je navíc velmi pohodlné. Věřte, že v sedle takového kola si opravdu odpočinete.

Vybíráme cyklistické oblečení

Mezi další důležité cyklistické vybavení patří i adekvátní cyklistické oblečení. To se vyrábí ze speciálních savých a prodyšných materiálů a střihově je přizpůsobeno jízdě na kole jako takové. Ve vašem sportovním šatníku by v každém případě neměl chybět kvalitní dres na kolo cyklistické kraťasy.

Nezapomeňte na ochranu!

Bezpečí je při jízdě na kole na prvním místě. Základem je dobře padnoucí cyklistická helma, chrániče, ale také třeba i rukavice na kolo. Na ty někteří rekreační cyklisté zapomínají a jejich důležitost si uvědomí, až když se z víkendového výletu vrátí s mozoly na rukou.

Batoh, pumpička a lahev na vodu

Nač byste ještě neměli zapomenout? Třeba na lehký batoh na kolo, který pojme vše, bez čehož se na své vyjížďce neobejdete, tedy mobilního telefonu, peněz, klíčů a podobně. Před jízdou si také nezapomeňte přibalit pumpičku (tu připevněte k rámu) a na lahev s vodou. Tekutiny doplňujte průběžně, jinak by vám mohla hrozit dehydratace. Máte vše? Pak už bude zbývat jen dobrá nálada. Šťastnou cestu!

Publikováno: 25. 06. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská